Czy warto wysłać nasze pociechy na obóz do Pobierowa?

Pobierowo
Napisał: Piotr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Około dwudziestu lat temu Pobierowo było jak jedna z wielu wielu położonych nad morzem miejscowości w Polsce – mała ilość atrakcji, słaba komunikacja, niewielka ilość miejsc noclegowych i w zasadzie niestrzeżone plaże. Od tamtego czasu aż do dziś ta niewielka wieś przeszła prawdziwą przemianę. Jest to jedna z pierwszych wymienianych miejscowości nad polskim Bałtykiem w trakcie omawiania wczasów w obrębie naszego kraju. W ciągu dwudziestu lat przemieniło się tu niemalżewszystko. Spora ilość zróżnicowanych restauracji, wiele miejsc hotelowych o standardzie na różnych poziomach, bardzo dobra dostępność komunikacyjna, częste sklepiki i stragany zpamiątkami z wakacji czy wreszcie całe mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak cymbergaj, bilard, darts, niezliczona ilość automatów i symulatorów i wiele innych.

A nocą Pobierowo nie układa się do snu. Za sprawą kilku klubów muzycznych, w których można wytańczyć się i posłuchać głośnej muzyki zarówno współczesnej, jak i tej, przy której tańczyli nasi rodzice i dziadkowie, zabawa trwa tu do białego rana. Jedną z takich możliwości są wczasy Pobierowo. Poszukując stosownego noclegu możemy liczyć na wsparcie Internetu. Wstukując w przeglądarkę noclegi albo pokoje Pobierowo na pewno uzyskamy bardzo wiele atrakcyjnych ofert.

Trzeba poczytać komentarze innych osób, które w konkretnym ośrodku wypoczynkowym spędziły swoje wakacje. Także można popytać się bliskich, którzy akurat jakiś czas temu spędzali tam swoje wakacje.
na plaży
Napisał: Jörg Schubert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wczasy spędzone nad Bałtykiem mają sporą ilość plusów. Warto wybrać się nad Bałtyk ze względów zdrowotnych. W 1811 roku odkryto pierwiastek chemiczny znany jako jod, a dwa lata później gruntownie go zbadano.

Okazuje się, że jod to mikroelement konieczny do egzystencji człowieka. Przyjmuje się ten pierwiastek z żywnością i płynami. Ale również z wdychanym powietrzem. Badacze udowodnili, że największa ilość jodu jest w okolicach nadmorskim, a im dalej od zbiornika wodnego, tym mniej jodu w powietrzu. Jeżeli organizm przez zbyt długi okres ma za mało pierwiastka zwanego jodem, ma zwiększone ryzyko by zachorować między innymi na nadczynność tarczycy.

Co ciekawe, statystyki mówią, że kobiety cierpią na tę przypadłość aż pięciokrotnie częściej niż mężczyźni. Konkluzja? Przekaż te informacje żonie i mamie, a raz jeszcze przemyślą urlop nad morzem (więcej: link do strony ze świetną propozycją). Poza aspektem zdrowotnym, morze bałtyckie, chociaż nie należy do najbardziej przejrzystych na świecie, słynie ze swych bardzo ładnych, szerokich, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim morzem jest delikatny i bardzo drobny, co w zestawieniu chorwackimi skalistymi plażami jest o wiele przyjemniejsze dla naszych stóp. Dodatkowo, spacerując po górach w lecie, uczucie gorąca czasem jest prawdziwym utrapieniem. Wyszkolona kadra zbudowana z nauczycieli i opiekunów kolonii zadba nie tylko o dobrą zabawę podopiecznych, ale przede wszystkim o ich bezpieczeństwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-14 06:03:41
Tagi: wczasy, pokoje, wakacje, jod