Co warto zobaczyć w Polsce? Zobacz nasze porady

plaża
Napisał: Clement Larrive
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobór idealnego hotelu na wakacje to niezwykle istotna kwestia. Jest to uzależnione od tego, z kim jedziemy oraz jakie są nasze oczekiwania dotyczące zakwaterowania. Należy zatem dokładnie pomyśleć nad tym, w jakich warunkach oraz za jaką cenę zamierzamy znaleźć odpowiednie miejsce do spędzenia doskonałych chwil na urlopie. Najważniejszy etap to w głównej mierze szczegółowe sprecyzowanie wszystkich wymagań. Jeżeli zamierzasz aktywnie spędzić chwile na wakacjach, dużo zwiedzać i wziąć udział w interesujących wydarzeniach, z pewnością większość czasu będziesz spędzać poza hotelem.

W takich okolicznościach z pewnością nie będziesz oczekiwać idealnych warunków i ekskluzywnego wyposażenia. Jeśli jednak stawiasz na odpoczynek, plażowanie czy kąpiele w basenie, z pewnością powinieneś zarezerwować hotel, jaki zagwarantuje ci odpowiednio komfortowe warunki.
Kraków
W Krakowie na szczęście od dawna wiedzą, że na gościach z całego świata jak również tych z naszego kraju można bardzo dobrze zarobić. Dlatego też baza hotelowa nie pozostawia zbyt wiele do życzenia. W centrum Krakowa nie brak już hoteli a także hosteli, w których możemy się zatrzymać na kilka dni.

Każdy wyszuka coś dla siebie i na swe możliwości finansowe. Luksusowe hotele spełniające europejskie normy a także kwatery w akademikach przeznaczone dla osób młodych, którzy nie należą do najbogatszych. Mazury, piękne lasy albo góry - Karpacz, Szczawnica, etc., - tak naprawdę każde z 16 polskich województw zapewnia bardzo dużo wrażeń (np. - jedziesz do Szczawnicy- sprawdź polecane noclegi). Musimy doceniać to co polskie, bo nierzadko zamiast jeździć po innych krajach, wypadałoby zwiedzić choćby stolicę własnego województwa.

Naturalnie nikt nie mówi, że czymś całkowicie niedorzecznym jest jeżdżenie po świecie, ale można śmiało powiedzieć, iż trochę więcej zainteresowania ojczystym krajem spowodowałoby ogromną frajdę. Choć należy zachować obiektywizm - a więc przyrodę mamy niesamowitą, lecz akurat polskie miasta w zasadzie nie urzekają pięknem. Głównie z powodu burzliwej historii, a później PRL-u, który spowodował, że w centrach dużych miast widzimy duże blokowiska. A poza tym, rynek usług reklamowych w akurat naszym kraju jest trochę niecywilizowany. Kiedy wjeżdżamy do polskich miast, dostrzec możemy wiele reklam.

Wiadomo - należy szanować prawa wolnego rynku, lecz litości - Polacy mają prawo funkcjonować w odpowiednich warunkach. I tak jest przynajmniej kilka ciekawych miast w Polsce. Szczególnie magiczny Kraków, Wrocław, Sandomierz i nadmorski Gdańsk. Miejsce powstania Solidarności to bardzo ładne miasto (zobacz: czy możecie zarekomendować dobre noclegi w Gdańsku). Kiedy już wybierzemy odpowiedni hotel, przed zrobieniem rezerwacji powinniśmy dokładnie sprawdzić warunki.

Jak to można zrobić? Bardzo łatwo jest sprawdzić opinie osób, które już kiedyś były w danym miejscu. Być może nasi znajomi kiedyś byli w kraju, do jakiego my teraz jedziemy. Bez wątpienia podzielą się z nami swoimi uwagami. Należy też zajrzeć na fora internetowe, na których internauci dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-12-15 06:03:36
Tagi: cena, wakacje, basen, hotele, Polacy, prawo, forum