Czemu najlepiej odwiedzić Zakopane oraz okolice? Co ten region zapewnia najlepszego?

Tatry to największe polskie góry, ich charakter jest naprawdę alpejski. Na najważniejszej grani Tatr znajduje się granica między Polską a Słowacją, natomiast najwyższym szczytem są Rysy. Mało osób jednakowoż zdaje sobie sprawę, iż rzeczywiście najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, który jest w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.

krupówki
Napisał: Lukas Plewnia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Miejscem o jakim dość często myślimy jadąc w Tatry jest Zakopane. To miejsce jest bardzo słusznie nazywane Zimową Stolicą Polski. To nie jedynie ośrodek sportów zimowych, takiego rodzaju jak skoki narciarskie, to też rewelacyjna baza wypadowa na wycieczki w góry, ale i najlepsze miejsce dla narciarzy, jacy w samym mieście, jak i jego najbliższej okolicy wynajdują liczne wyciągi i świetnie przygotowane trasy zjazdowe. Dobry przykład to kompleks na Nosalu lub w okolicznych miejscowościach, takiego typu jak Jurgów czy Białka Tatrzańska -

Nie zadziwia więc fakt, iż apartamenty w Zakopanem cieszą się nieprzerwaną popularnością. Jeśli chcemy rezerwować nocleg w Zakopanem bez wątpienia zróbmy to odpowiednio we wcześniejszym czasie, ponieważ to tak znane miejsce, iż na ostatnią chwilę może być za późno. Z Zakopanego możemy wybrać się na wycieczkę w góry, najbardziej powszechnym szlakiem jest droga w kierunku Morskiego Oka. Jest to jezioro górskie umiejscowione w sercu Tatr, które otoczone jest przez cudowne szczyty Mięguszowieckie.

Wręczamy Ci darmowy dostęp (https://www.eccoholiday.com/kraj/turcja/) do następnych artykułów, jeśli wpisy opisane na tej witrynie bardzo Cię wciągnęły. Zatem nie zwlekaj!

Z tamtego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednakże wejście na najbardziej wysoką górę w Polsce nie jest zbyt łatwe. To cztery godziny forsownego marszu w jedną stronę. Więc jak pragniemy tam wejść powinniśmy być przygotowani kondycyjnie, a również mieć przy sobie bardzo dobre buty trekkingowe
.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę, która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, też będą z pewnością interesujące.
góry
W samym Zakopanem jest także wiele interesujących miejsc do oglądania. Ulica Krupówki lub kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to obowiązkowe punkty każdej wizyty. Bardzo ciekawy jest też cmentarz na Peksowym Brzysku, w jakim pochowani są wszyscy ratownicy TOPR, jacy zginęli podczas służby - . Takie miejsce mają także tam zasłużeni dla Zakopanego, czyli poeci oraz pisarze. Jednakowoż tak jak wspomnieliśmy we wcześniejszym fragmencie, żeby załatwić sobie Zakopane noclegi trzeba wcześniej zapewnić miejsce, gdyż może być z tym kłopot. Należy o tym pamiętać, ażeby móc w pełni cieszyć się pobytem w Zakopanem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-07 11:37:17
Tagi: Tatry, Rysy, TOPR