Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie. Jakie lokacje warto odwiedzić?

Szklarska Poręba fascynuje swym położeniem na pograniczu Gór Izerskich i Karkonoszy. To idealne miejsce dla miłośników aktywnego odpoczynku a także osób czułych na urok przyrody. Na wędrowców czeka wiele miejsc wartych ujrzenia jak też ponad 10 tys. punktów noclegowych. Szklarska Poręba zlokalizowana przepięknie na pograniczu dwóch pasm górskich jest jedną z bardziej znanych miejscowości turystycznych w Naszej ojczyźnie. Od południa oplatają ją Karkonosze.


szklarska poręba
Napisał: Jagoda♥Gio♥Maya
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ferie w Szklarskiej Porębie są doskonałym pomysłem - Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na ferie. Na północy z kolei miasto łączy się ze stokami Gór Izerskich. Ze wierzchołka Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) rozpościera się wspaniały widok na całe Karkonosze, Izery a także Kotlinę Jeleniogórską. W Szklarskiej Porębie są dwa wodospady: Szklarki oraz Kamieńczyka, jakie są obligatoryjnym punktem w czasie zwiedzania miasta .

Intryguje Cię skąd pozyskujemy wiedzę na zawarty w tym poście temat? Namawiamy więc do następnej witryny - tam oczekuje na Ciebie istotne źródło.

Drugi z nich jest najważniejszym wodospadem w całych Karkonoszach. Szklarska Poręba jest znaną oraz cenioną od wielu lat stacją klimatyczną. Ze względu na swe położenie panują w tym miejscu specyficzne warunki klimatyczne. Mimo swego niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.) aura w tej okolicy występująca jest porównywalna do tej jaka panuje w Alpach na wysokości powyżej 2 tys. metrów. Spowodowane jest to uformowaniem terenu i szybką wymianą mas powietrza.

Okoliczności te są kapitalne dla sportowców, którzy nagminnie odwiedzają Szklarską Porębę a także jej okolice doskonaląc formę oraz pracując nad nią przed istotnymi zawodami. Tenże specyficzny mikroklimat ma wpływ też na świat zwierzęcy i roślinny. W Szklarskiej Porębie i okolicach występują wyjątkowe gatunki flory oraz fauny, specyficznych dla wysokogórskich terenów jak też terenów najmniej skażonych, np. porosty. Dzięki swemu specyficznemu klimatowi Szklarska Poręba jest wielkim ośrodkiem sportów zimowych. Śnieg utrzymuje się tutaj średnio przez powyżej 100 dni w roku, co pociąga mnogich amatorów białego szaleństwa z całej ojczyzny. Znajduje się w tym miejscu wiele wyciągów a także świetnie utrzymanych tras zjazdowych.


Szklarska Poręba to jednak przede wszystkim miasto typowo wypoczynkowe, nastawione na podróżników. Na każdym kroku możemy znaleźć w tej okolicy restauracje, kafeterie, knajpki i inne lokale gastronomiczne, serwujące dania kuchni lokalnej i nie tylko. Z zakupem pamiątek także nie powinno być kłopotów. Najważniejsze dla napływających turystów to jednakże znalezienie taniego noclegu. Z tym również nie powinno być najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest świetnie rozwinięta i różnorodna. Znajdziemy tutaj tak luksusowy hotel spa (do naładowania baterii) jak też prywatne pokoje do wynajęcia czy campingi. Zbliża się okres ferii zimowych. Polecamy ferie w Szklarskiej Porębie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:18:02
Tagi: śnieg, miasta, Karkonosze, pensjonaty, szklarska poręba, pokoje do wynajęcia