Książka od wielu setek lat jest obecna z ludźmi

Literatura od dziesięcioleci towarzyszy ludziom jako jedna z najważniejszych rozrywek. W dawnych latach osoby umiejące pisać i czytać cieszyły się dużym szacunkiem, bo takie umiejętności były bardzo elitarne i niezbyt dostępne dla ogółu. Dopiero wymyślenie prasy drukarskiej sprawiło, że wreszcie książki zaczęły trafiać do zwykłych ludzi i stały się popularne.
Nauka z komputerem
Napisał: Goleudy Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wydawać by się mogło, że chyba nic nie da rady zatrzymać wielkiej popularności pisanego słowa. Przecież na szeleszczące kartki papieru były przelewane najwspanialsze dzieła światowej literatury, a oprócz tego ogrom wiedzy, jaką przez lata gromadziła ludzkość. Książki stały się tak nieodłącznym elementem naszego życia, że wielu ludzi po prostu uważało je jako zwykły element wyposażenia mieszkania czy domu- w najnowszym wpisie. Książki były czytane dla rozrywki, z książek młodzież, dzieci i studenci czerpali wiedzę, wreszcie z nich mogą korzystać również osoby szukające najróżniejszych porad, wskazówek czy przepisów. W dużej części domów można książki spotkać, w wielu także powstawały wręcz niewielkie biblioteczki gromadzące pokaźne ich ilości.I gdy wydawać by się mogło, że drukowanemu słowu nic nie jest w stanie zaszkodzić, pojawiły się nagle komputery, a chwilę później internet. Wywróciło to całkowicie praktycznie cały świat literatury rozrywkowej i naukowej. Okazało się nagle, że poradniki stają się zbędne, bo wszystkie informacje tego typu bez żadnego problemu można znaleźć w internecie, co więcej, całkowicie bezpłatnie.
książki
Napisał: ricoeurian
Na podstawie: http://www.flickr.com
Studenci i uczniowie również zaczęli kupować dużo mniej książek, bo jeżeli znajdowali ją zeskanowaną w sieci, to troszcząc się o swój portfel wolą wybrać naukę z takiego źródła- mój link.

Poza tym ludzie w naszym kraju zaczęli dużo mniej czytać, w końcu ta prozaiczna czynność może zmusić do wysiłku i uruchomienia wyobraźni, a przecież prościej jest usiąść przed telewizorem i bezmyślnie patrzeć się w szybko zmieniające się obrazki. Bardzo dużo zmieniło również pojawienie się najróżniejszych czytników. Te nieduże urządzenia elektroniczne pokazują na ekranie bardzo przypominającym kartkę papieru treść danej książki, dzięki czemu można nosić przy sobie wiele różnych tytułów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-04 04:33:53
Tagi: komputery, nauka, książki, literatura, czytniki