Egzotyka na setki sposobów, czyli fantastyczne wakacyjne wyjazdy w azjatyckim wydaniu

O zmiennej polskiej aurze można sporo usłyszeć, zarówno oglądając prognozę, jak i podczas dyskusji prowadzonych przy grillu. Jeśli wyjeżdżamy na urlop nad Bałtyk lub na Mazury, to przeważnie pragnęlibyśmy wszystko zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. A w końcu na pogodę nie mamy w ogóle wpływu. Dlatego tak chętnie wyjeżdżamy w te miejsca, gdzie słońce świeci niemal cały rok. Jednak opalanie się na piaszczystej plaży może w którejś chwili się znudzić. Z tego powodu najsensowniej wyjechać tam, gdzie nie brak ciekawych miejsc do zwiedzania.


W epoce PRL-u słowo egzotyka miało tysiące znaczeń. Egzotyczny oczywiście był w pewnym stopniu też towar w sklepach, a egzotyczne wycieczki w trakcie wakacji kończyły się tak naprawdę nad Balatonem (sprawdź więcej). Tymczasem teraz wymieniony wyraz nabrał całkowicie innego znaczenia, o czym świetnie wiedzą żadni przygód urlopowicze. Chociaż egzotyka przeważnie kojarzy się z wyjazdami na odległe kontynenty, to całkiem blisko, bo na granicy Europy i Azji, nie brak zakątków, które można z czystym sumieniem określić tym mianem. Jeśli ktoś chce tego lata zobaczyć takie miejsca, to wystarczy, że uda się do Turcji albo odwiedzi jedną z położnych nieopodal wysp.
wyspa
Napisał: Carine06
Na podstawie: http://www.flickr.com

Turcja pozostaje państwem, gdzie od wieków ścierały się różne kultury. Zresztą do dziś można tam oglądać ruiny budowli wzniesionych przez budowniczych mówiących wieloma językami. Do współczesnych czasów przetrwały także i obiekty w nienaruszonym stanie. Wliczają się do nich z pewnością meczety, cerkwie czy chrześcijańskie klasztory. I jeżeli ktoś nie chce spędzać dziesięciu dni urlopu w kurorcie, to oczywiście nudzić się nie powinien. Natomiast podróż do Turcji, a konkretniej do jednego z miast wspomnianego państwa, zajmie ledwie kilka godzin, jeżeli tylko urlopowicze wykupią bilety lotnicze Warszawa Stambuł bądź Kraków - Ankara.

Jeżeli masz ochotę zdobyć dodatkowe dane na przedstawiany temat, odkryj ponadto pozostałe nasze strony na pokrewny temat - one także są ciekawe.

W XXI stuleciu nade wszystko zależy nam na wygodzie czy szybkości podróżowania, chociaż gdyby dziś nadal jeździł legendarny Orient Express, to zapewne nie brakłoby turystów czy globtroterów, którzy chcieliby nim podróżować.
wyspa
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedną z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego pozostaje Cypr. Przyjezdni spragnieni urzekających widoków oraz prawdziwie egzotycznej, a równocześnie zdrowej kuchni bądź wyjątkowych rozrywek nie poczują się zawiedzeni. Identycznie jak w Turcji, tak i tu można podziwiać obiekty zabytkowe liczące setki lat. Oprócz tego trzeba obowiązkowo zobaczyć cuda natury w urzekającym parku narodowym (zerknij). Z racji tego że Cypr jest wyspą, podróżni mogą tam dotrzeć tylko drogą morską bądź powietrzną. Jeśli ktoś obawia się sztormowej aury w dniu wyjazdu, to wybiera podróż samolotem. Loty do Cypr z największych miast Polski nie są w końcu rzadkością, a ten sposób podróżowania zyskał duże grono zwolenników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-11-19 03:00:51
Tagi: wyspa, miasta, Turcja