Gdzie najlepiej spędzić czas wolny? Z pewnością wyjazd w góry jest najlepszy, być może do Polanicy Zdrój?

To niesamowite góry, które kuszą niezwykła malowniczością, cennymi minerałami i ciekawym zagospodarowaniem. Sudety kuszą, a podróże po ich terenie wszystkim mogą sprawić mnóstwo radości. Doskonałe zagospodarowanie turystyczne czyni, że noclegi można tu znajdować w prawie każdej miejscowości, a gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia rozplanowanie pieszych wycieczek.


Sudety - skała
Napisał: Katarzyna Matylla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wycieczki górskie są tu podstawową atrakcją, chociaż Sudety wabia tez licznymi miejscami o ciekawych walorach. Wakacje w tych górach zachwycą na pewno tych, którzy są zainteresowanie geologią oraz minerałami. Wiadomo, że już w czasie średniowiecza tworzyły się na tym obszarze kopalnie złota oraz rud metali. Część z nich to aktualnie niezwykłe atrakcje turystyczne, które w czasie wycieczki po tej części Polski z pewnością warto zwiedzić. Wspaniałymi atrakcjami są te kopalnie, które można zobaczyć w Miedziance oraz w Złotym Stoku. Nie brak również placówek muzealnych oraz galerii, w których przedstawiane są interesujące agaty, kryształy górskie i inne minerały, ogólnie pojawiające się w Sudetach.

Najbardziej interesującą wystawą tego typu może się pochwalić Szklarska Poręba – istotny ośrodek turystyczny, na obszarze którego tanie noclegi ma okazję odnaleźć każdy z nas. Stronie Śląskie także znane jest z ciekawej wystawy, która amatorzy niezwykłych kamieni bez wątpienia muszą zobaczyć. Sudety zdobyły również serca tych turystów, którzy kochają klimat przeszłych uzdrowisk. Kurortów, które od lat cieszą się wielkim uznaniem, nie brakuje na tym terenie. Najbardziej wiekowym kurortem w Sudetach jest Lądek Zdrój, który do dnia dzisiejszego zachwyca piękną zabudową, firmami przyrodoleczniczymi oraz doskonałą okolicą. Znanymi ośrodkami wypoczynkowymi są także trzy kurorty: Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój. Wspaniałe parki zdrojowe, pijalnie wód oraz stare wille (Villa SPA Alina) i pensjonaty zapewniające noclegi w niezwykle dobrych warunkach, jak hotel niemcza hotele polanica zdrój są ich najbardziej znaczącymi atutami.


Góry Stołowe na Dolnym Śląsku
Napisał: Eri_pl
Na podstawie: www.flickr.pl
Sudety są jednocześnie rajem dla tych, którzy lubią zdrowy wypoczynek i piesze wyprawy. Na tego typu turystów czekają wspaniałe Karkonosze, pokryte wspaniałymi lasami Góry Opawskie oraz nęcące niezwykłymi tworami skał Góry Stołowe. Całkiem modnym pośród turystów obszarem jest Masyw Śnieżnika, znany m. in. z ciekawych punktów widokowych, sympatycznego schroniska oraz znajdującej się w pobliżu Kletna obiektów, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest ona jedną z najważniejszych zagadnień w Sudetach, a jej szata naciekowa sprawia, że wycieczki zaglądają do jej wnętrza wyjątkowo chętnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-24 23:42:36
Tagi: serce, złoto, architektura, zdrowy